Notes (0)

Inwestuj w nieruchomości, działki i domy - polska wieś Siadło Dolne

  Ziemia i nieruchomości nadal są najlepszą i najpewniejszą lokatą kapitału. Rosnące zainteresowanie tego typu inwestycjami sprawiało, że atrakcyjna działka pod miastem, dom na wsi czy mieszkanie na przedmieściach niedługo staną się rzadkością. Warto reagować zawczasu.

W momencie gdy centra miast są przepełnione, a koleni deweloperzy próbują wypełnić ostatnie puste luki na mapach, polska wieś powoli przechodzi restrukturyzację i staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem do lokaty kapitału. Zakup nieruchomości na wsi nie musi oznaczać, kupna poniemieckich budynków gospodarczych wymagających gruntownych remontów i przebudowy. Wsie to również rynek pierwotny i prężnie działający wynajem.

Domy i mieszkania położone z daleka od wielkich miast są atrakcyjne dla osób, które potrafią wykorzystać potencjał miejsca np. stworzyć własną agroturystykę lub działalność pro-eko. Wieś to też doskonałe miejsce dla ludzi wykonujących wolne zawody, pracujących za pośrednictwem Internetu, rodzin z dziećmi oraz emerytów. Wbrew pozorom dom lub mieszkanie na przedmieściach to również sposób na zarobek.

Kupując nieruchomość na wynajem, nie należy kierować się stereotypami i szukać odpowiedniego lokalu jak najbliżej centrum. Gwarantujemy, że dom na wsi nie będzie stał długo pusty. Obecnie przedsiębiorcy wraz z rodzinami, menadżerowie i inni przedstawicie klasy średniej i wyższej chętnie opuszczają miejski zgiełk na rzecz wiejskiej ciszy. Ich tryb pracy oraz stosunkowo częste zmiany miejsc zamieszkania sprawiają, że możliwość najmu nieruchomości na 3 do 5 lat jest dla nich atrakcyjny.

Z punktu inwestora to również atrakcyjna okazja. Mieszkania i domy na wsi są znacznie tańsze niż te w centrum. Można również wybierać między rynkiem wtórym, a rynkiem pierwotnym. Dobrym przykładem jest Siadło Dolne, wieś pod Szczecinem. Siadło Dolne położone jest w dolinie nad rzeką Odrą, zaledwie 10 minut jazdy autem dzieli je od granic Szczecina, by dostać się do ścisłego centrum wystarczy 15. Wieś obfituje w nowe domy mieszkalne – domek jednorodzinny, bliźniak, mieszkanie w apartamentowcu, a może starodawna nieruchomość? Inwestorzy znajdą to wszystko właśnie w Siadle Dolnym, które ze względu na swoje niepowtarzalne walory przyrodnicze i lokalizacyjne zaczęło się cieszyć rosnącym zainteresowaniem.

Podejmując decyzję o zakupie wiejskiej nieruchomości warto skonfrontować swój pomysł i plany z profesjonalnym doradcą. Agencja nieruchomości wyznaczy odpowiedniego doradcę czy maklera, który przygotuje listę najbardziej atrakcyjnych lokali, samodzielnie je sprawdzi i wynegocjuje cenę. W niektórych przypadkach można też liczyć na pomoc przy zaciągnięciu kredytu oraz ustaleniu wygodnych rat spłaty pożyczki. Biuro nieruchomości zajmie się wszystkimi sprawami i dopilnuje by cała transakcja przebiegła bezpiecznie.

Tak naprawdę, nawet okazjonalny wynajem takiego domu się opłaci (wynajem na 1 – 2 lat). W przypadku nieruchomości kredytowanych, najemcy stopniowo będą spłacać zadłużenie, co znacznie przyśpieszy zwrot kosztów i zarobek. Zakup takiej nieruchomości w czasie aktywności zawodowej to również gwarancja, że gdy nastanie „złota jesień” domek na wsi stanie się doskonałą ostoją.