Notes (0)

Dom na wsi? Zobacz jak zmieniły się nieruchomości w Siadle Dolnym!

Przykład Siadła Dolnego dowodzi, że domy na sprzedaż na wsi, to już nie trudno dostępne siedliska bez drogi dojazdu, a eleganckie nieruchomości z nowoczesną infrastrukturą. Wystarczy tylko wybrać tę najlepszą dla siebie.

Nowe chodniki, ławki, ścieżki rowerowe, place zabaw czy pomosty na rzece, takie okoliczności witają inwestorów zainteresowanych kupnem nieruchomości w Siadle Dolnym. Na przedmieściach Szczecina niewiele zostało po starych siedliskach otoczonych ziemią rolną i stodołami. Amatorzy książkowego wizerunku wsi będą musieli udać się w innym kierunku, tym bardziej, że w Siadle Dolnym kończy się właśnie remont nabrzeża. I choć rejony Odry nie są tu jeszcze doceniane turystycznie, to wiele wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Inwestycja w nabrzeże kosztowała ponad 3 mln zł.

Dzięki tym pieniądzom umocniono linię brzegową Odry, wzniesiono trzy pomosty z systemami trapowymi oraz elementami cumowania, pojawiły się altany piknikowe, nowe ścieżki dla pieszych i rowerów, a nawet stacje naprawy rowerów i stojaki. Pomyślano również o nowym oświetleniu dróg. Mieszkańcy i goście wsi będą mogli korzystać ze stołów piknikowych, a także stołów z kamiennymi blatami przygotowanymi do gry w chińczyka i szachy. Do ogólnego użytku zaplanowano też miejsca do grillowania, a także wiaty do przechowywania kajaków i oczywiście ich wypożyczalnię. Należy dodać Siadło Dolne to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla fanów kajakarstwa. Przecinają się tu Odra Zachodnia wraz z Odrą Wschodnią tworząc Międzyodrze. To też część Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Odry. Wartość tych terenów jest bezcenna w skali Europy.

Wybierając nieruchomość na sprzedaż w Siadle Dolnym, wraz z nią otrzymuje się do dyspozycji nie tylko dużą, spokojną przestrzeń, ale też poczucie prywatności. Nowe osiedla przyciągają głównie ustatkowane rodziny z dziećmi. Choć trzeba dodać, że w ostatnim czasie zainteresowanie nieruchomościami zaczęło rosnąć wśród osób w wieku 25+. Domy na wsi, które cieszą się największym powodzeniem to bliźniaki i szeregowce. Dostępne są w nich mieszkania, które metrażem, kształtem i kosztem utrzymania są porównywalne do tych, dobrze wszystkim znanych z bolków. Wyróżnia je jednak najbliższe otoczenie, charakterystyczne dla domku jednorodzinnego. Przed ostatecznym podjęciem decyzji o kupnie nieruchomości na sprzedaż, warto obejrzeć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W ten sposób może uda się uniknąć niechcianego sąsiada w postaci hałaśliwego przedsiębiorcy lub dyskontu. Można to zrobić samodzielnie lub z pomocą agencji nieruchomości. Doradca nie tylko sprawdzi wskazane dokumenty, ale również pomoże w przeprowadzeniu transakcji do końca.